آغاز صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی ها

آغاز صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی ها

آغاز صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی ها

به گزارش خبرگزاری های رسمی، بر اساس تصمیم هایی که در روز ۲۵ اسفند ۹۶، توسط مقامات دولت جمهوری آذربایجان گرفته شده، از این به بعد اتباع ایرانی در سفرهای هوایی به کشور جمهوری آذربایجان نیازی به مراجعه به نمایندگی های این کشور در ایران نخواهند داشت و می توانند ویزای خود را هنگام ورود به فرودگاه های بین المللی دولت جمهوری آذربایجان دریافت نمایند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم، از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ به بعد ایرانیان برای ورود به خاک کشور جمهوری اذربایجان نیازی به رفتن به سفارت این کشور در ایران ندارند و تنها می توانند با تهیه بلیط به سمت آذربایجان سفر کنند. فرودگاه های جمهوری آذربایجان زین پس به ایرانیان در فرودگاه های بین المللی خود اقدام به صدور ویزا می نمایند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان «جواد جهانگیرزاده» در گفتگویی اختصاصی با خبرنگاران صدا و سیما در باکو درباره این خبر گفت: به دنبال دیدار روز پنجشنبه دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رییس جمهور جمهوری آذربایجان، وزارت امور خارجه این کشور امروز در یادداشتی رسمی به سفارت جمهوری اسلامی ایران، اعمال صدور روادید فرودگاهی برای اتباع جمهوری اسلامی ایران هنگام ورود به فرودگاه بین المللی باکو و دیگر فرودگاه های بین المللی جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.

جهانگیرزاده همچنین در ادامه خبر صدور ویزا برای ایرانیان در فرودگاه های آذربایجان گفت: بر این اساس، تصمیم هایی که در روز جمعه ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶، گرفته شده نیز اجرایی خواهد شد و اتباع ایران در سفرهای هوایی به جمهوری آذربایجان نیازی به مراجعه به نمایندگی های این کشور در ایران ندارند و می توانند روادید خود را هنگام ورود به جمهوری آذربایجان در فرودگاه های بین المللی این کشور دریافت کنند.

 

شهرها و مناطق مهم و دیدنی جمهوری آذربایجان

باکو: مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آذربایجان که پایتخت این کشور نیز محسوب می‌شود و آب و هوایی مطلوب دارد. از سال ۱۸۷۱ در این منطقه نفت استخراج می‌شود.

گنجه: قسمتی در شمال غربی جمهوری آذربایجان را در بر گرفته است و نام آن از کلمه «گنج» فارسی بودهگرفته شده است. این شهر دومین شهر بزرگ آذربایجان محسوب می‌شود.

نخجوان: منطقه‌ای فدرالی و جدا افتاده از خاک این کشور، که با ایران نیز مرز زمینی دارد.

ناحیه شِکی: منطقه ای سرسبز در نزدیکی مرز گرجستان که شهرهای زیبایی دارد.

تالیش (تالش): این قسمت که هم‌نام بخشی در ایران نیز هست، شهرهایی چون آستارا، جلیل آباد و ماسالی را دربرگفته است.

لنکران: شهری جنوبی در کشور آذربایجان که در نزدیکی مرز ایران قرار دارد.

مینگچویر (Mingachevir): شهری بناشده کنار سدی به همین نام که بر روی رود کورا ساخته شده است. این شهر را شهر چراغ‌ها نیز می‌گویند.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.